TJ Sokol Koblov – Markvartovice

2:0
Muži
2024-08-10 17:00
Plný očekávání byl první zápas 1.B třídy mezi Koblovem a Markvartovicemi. Oba týmy by se rády pohybovaly v horní polovině tabulky, a tak se dalo očekávat, že se na hřišti bude bojovat o každý metr. Od úvodního hvizdu ale diktoval tempo hry domácí Koblov, který si svou územní převahou vypracoval tři obrovské příležitosti během pěti minut.

Nejdříve se po rohovém kopu Fojtíka vyšplhal nejvýše nikým nehlídaný Karel, ale z malého vápna trefil pouze střed brány, kde stál dobře připravený Bůžek. O minutu později letěl z pravé strany přízemní centr Šamary, který si málem do vlastní brány srazil hostující Horák, ale brankář Markvartovic Bůžek byl i tentokrát pozorný. Nejblíže ke gólu byl v 5. minutě domácí Drastich, který dostal skvělou přihrávku od Procházky na penaltový puntík, ale střele chyběla přesnost i důraz.

Trest tak mohl přijít na druhé straně. Roh Karla Klose proletěl tečovaný k domácímu Drastichovi, od kterého míč letěl na koblovského Silbera, ten ale ukázal výborný reflex a míč z čáry vykopl ven. Poté se ale opět domácí zakousli do svého soupeře a v 10. minutě přišla kolmá přihrávka Fojtíka na osamoceného Cinika, který poslal míč kolem gólmana a otevřel tak účet zápasu na 1:0.

O chvíli později pálil z přímého kopu koblovský Zbořil, jeho střelu vyrazil hostující gólman před sebe a dobíhající Procházka orazítkoval pouze tyč. Koblov i nadále držel míč a tlačil na svého soupeře, z čehož ve 20. minutě přišla chyba markvartovického Horáka. Ten zatáhl unikajícího Zbořila a kopala se penalta. Sám faulovaný hráč se postavil k exekuci, ale Bůžek jeho záměr vystihl a penaltu vyrazil.

I druhý poločas se nesl ve znamení aktivity domácích. Ve 49. minutě našel Procházka Zbořila, který se nemýlil a poslal domácí do vedení 2:0. Od druhého gólu už Koblov působil velice kompaktně a hrál přesně to, co potřeboval. Markvartovice pouze nakopávaly dlouhé balóny na vysoké útočníky, ale obrana domácích si se vším poradila a nepřipustila žádné zdramatizování zápasu.

Domácí Sokol ještě párkrát zahrozil z protiútoku, ale skóre už se neměnilo. Koblov porazil Markvartovice 2:0 a připisuje si tak do tabulky první tři body.