1924 – 2020

Psal se rok 1924, rok, kdy byl založen klub TJ Sokol Koblov. Klub začínal jako tělovýchovná jednota přispívající k sportovní aktivitě. Během prvních poválečných let byla existence klubu ohrožena druhou světovou válkou a poté úspěšně obnovena.

V roce 1966 započala takzvaná akce Z, která měla za účel přemístit TJ Sokol Koblov do nového zázemí na hřiště pod Háječkem. Akce byla úspěšně dokončena v roce 1968. O tři roky později vznikl oficiálně fotbalový klub TJ Sokol Koblov jmenováním zakladatele Emila Činčaly do funkce předsedy klubu. Na úspěchu celé operace se valnou měrou podílely také Julie Činčalová a tehdejší ředitelka základní školy Koblov Vlasta Ehlerová.

V letech 1988 až 1999 se TJ Sokol Koblov těšil největšímu zájmu veřejnosti ve vztahu k sportovnímu a společenskému rozvoji, což potvrzují vysoké počty aktivních členů klubu v těchto letech.

Od přelomu tisíciletí si TJ Sokol Koblov zažil radost z postupu do vyšší soutěže na vlastní kůži. V současnosti klub dále úspěšně soutěží v Ostravském městském přeboru a je velice aktivní ve svém vlastním rozvoji. Na základě dotačního titulu ministerstva školství a tělovýchovy s podporou města Ostravy a městského obvodu Slezská Ostrava bylo zrealizováno vybudování zázemí a rekonstrukce hrací plochy, což bylo dokončeno v létě 2020.

další Zápasy